Tinder – jak randkować, opinie i recenzja

Tindera przedstawiać nie trzeba chyba nikomu. To aplikacja randkowa, działająca na zasadzie  oceniania poprzez przesuwanie zdjęć innych użytkowników. Już 6 lat wiele milionów randkowiczów korzysta z Tindera po to, aby znaleźć parę, przyjaciół lub partnera na przelotne spotkanie. Każdy z pewnością ma w swoim otoczeniu osobę, która spotkała kogoś przy pomocy tej aplikacji. Mówi się, że poznało się tam już ponad 30 milionów par. Robi wrażenie!

Jak korzystać z aplikacji?

Aby utworzyć konto na Tinder, wystarczy zalogować się przy użyciu konta na Facebook. Ci, którzy nie chcą udostępniać swoich danych z portalu społecznościowego aplikacji, mogą także wybrać opcję, która wykorzystuje numer telefonu. To na niego przyjdzie kod weryfikacyjny, dzięki któremu można będzie potwierdzić konto. Tinder to nie tylko aplikacja na telefon. Jest również dostępny w wersji komputerowej na stronie Tinder.com. Przy logowaniu należy podać podstawowe dane o sobie, w tym imię, adres email oraz płeć. 


Profil na Tindera

Po zalogowaniu zostaniesz poproszony o podanie kilku informacji o sobie. Wypełnij swój profil, żeby inni mogli dowiedzieć się czegoś o tobie. Możesz napisać tyle, ile uważasz za potrzebne. Najczęściej są to jednak dane dotyczące twojej pracy oraz miejsca, w którym mieszkasz. Nie zapomnij o dodaniu zdjęć, bo to na podstawie nich będziesz oceniany przez innych użytkowników. Funkcja Smart Photos wybiera zdjęcia, które najbardziej podobają się innym. Liczy ona ilość kliknięć każdego z nich. Jeśli chcesz, możesz połączyć Tindera z Instagramem, aby inni zobaczyli więcej twoich fotografii. Jest także możliwość połączenia się ze Spotify. Wtedy potencjalni partnerzy dowiedzą się też, jaką muzykę lubisz.

Randkowicze z okolicy

Tinder został skonstruowany w taki sposób, aby dobierać pary, mieszkające niedaleko o siebie. W związku z tym oferuje Ci w pierwszej kolejności osoby, znajdujące się blisko. Użytkownik ma kontrolę nad tym, w jakim wieku osoby są mu oferowane oraz może określić maksymalnie daleką od siebie odległość. Oprócz tego, należy podać informacje odnośnie preferowanej płci, wtedy aplikacja dobierze nam mężczyzn lub kobiety, w zależności od naszych upodobań. Możesz ustawić widoczność profilu dla innych, jak również potwierdzenia przeczytania wiadomości. 

Jak szukać pary na Tinder?

Podałeś już wszystkie niezbędne informacje o sobie i wybrałeś kryteria wyszukiwania potencjalnych partnerów? Jesteś już gotowy zacząć grę! Jak działa Tinder? Aplikacja wybiera osobę, która odpowiada twoim preferencjom. Widzisz jej zdjęcie na ekranie oraz takie dane, jak wiek oraz odległość od Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji o danej osobie możesz wejść na jego profil, gdzie znajdziesz więcej zdjęć. Podjąłeś już decyzję? Masz kilka opcji. Aby przejść do kolejnej osoby, musisz wykonać jedną z trzech czynności. Używasz przycisków na dole lub przesuwasz palcem na ekranie w jedną ze stron. Możesz «polajkować» profil, co oznacza, że jesteś zainteresowany. Jeśli wybierzesz «nope», przejdziesz po prostu do kolejnego użytkownika. Jeśli ktoś szczególnie wpadł Ci w oko możesz użyć «super like».

Wysłałeś komuś lajka? Teraz musisz czekać na jego reakcję. W przypadku, gdy zainteresowanie jest obustronne, dostaniesz wiadomość «It’s a match». Teraz możesz z nim porozmawiać w wiadomości prywatnej, jeśli masz na to ochotę. Jeśli nie, przechodzisz dalej i oceniasz innych, a do tego użytkownika możesz wrócić, kiedy tylko zechcesz. Jeśli nie chcesz już rozmawiać z danym randkowiczem, możesz wyciszyć konwersacje, a nawet ją usunąć. Kiedy uważasz, że ktoś łamie zasady korzystania z aplikacji, możesz zgłosić to do moderatorów. Zostanie zablokowany i nie będziesz się dłużej martwić. 

Co jeszcze oferuje Tinder?

Tinder to aplikacja bezpłatna. Jeśli jednak chcesz używać dodatkowych funkcji, możesz je wykupić. Warto z nich korzystać, gdyż ułatwiają poznawanie nowych randkowiczów bez limitu. Koszt różni się w zależności od wybranej opcji, na ogół wynosi od 20 do 30 zł. Wśród opcji VIP możesz znaleźć taką, która pozwoli Ci wyszukiwać użytkowników tylko z twojej okolicy przez pół godziny. Darmowy profil oferuje jeden superlike dziennie. Jeśli już go wykorzystałeś, a chciałbyś obdarować nim kogoś jeszcze, możesz wykupić dodatkowe. Ich koszt to około 3 zł. Jeśli podarujesz komuś superlike, Twój profil będzie u niego wyróżniony.

Tinder Plus

Ci użytkownicy, którzy chcą korzystać w pełni z możliwości, jakie oferuje Tinder, mogą wykupić konto Plus. Największą jego zaletą jest nieograniczona ilość polubień. Pozwoli Ci to na poznawanie nowych użytkowników bez limitu. Natura człowieka jest zmienna i uwzględnili to moderatorzy aplikacji. Mając Tinder Plus, możesz wrócić do profilu, który wcześniej odrzuciłeś i zmienić swoją decyzję na jego temat. Opcja Plus to również 5 superlików zamiast jednego dziennie. Tinder Plus jest dostępny w kilku wersjach, a jego cena zależy od ilości funkcji, które wybierzesz. Wacha się między 20 a 40 zł. 

Tinder Gold

Jeśli wersja Plus jest dla Ciebie zbyt uboga, możesz wykupić konto Gold. Daje ono nieograniczone możliwości korzystania z aplikacji randkowej. Decydując się na ten pakiet będziesz mógł korzystać ze wszystkiego, co zawiera konto Plus i jeszcze kilku dodatkowych możliwości. Wersja Gold proponuje więcej Top Wyborów. Czym jest Top Wybór? To inteligentny system, który dobiera partnerów na podstawie tych, którym dałeś już lajka. Oprócz tego zobaczysz tych, którzy polubili Twój profil. Pakiet ten jest nieco droższy, jego cena w zależności od wybranej opcji wynosi średnio od 30 do 60 zł. 

Bądź czujny na Tinder!

Aplikacja randkowa Tinder jest używana przez wiele osób w różnych celach. Niektórzy szukają tam miłości, inni po prostu chcą kogoś poznać i umówić się na niezobowiązujące spotkanie. Jeszcze inni mają nadzieję znaleźć idealnego kochanka na jedną noc. Aplikacja ta posiada wiele plusów. Największym z nich jest ilość użytkowników, gdyż Tinder zdecydowanie jest najpopularniejszy ze wszystkich tego typu portali. Drugim plusem jest łatwość i szybkość reakcji. Lajk, rozmowa, spotkanie, tak to działa. Dzięki określeniu lokalizacji każdego użytkownika, możesz poznać kogoś z okolicy i natychmiast się z nim umówić. Z Tindera korzysta wiele wstydliwych osób, które boją się podejść i zagadać na ulicy. Rozmowa poprzez aplikację jest bowiem łatwiejsza i mniej wiążąca. 

Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność przy korzystaniu z Tindera. Nie mów o sobie tego, co uważasz za zbędne. Dane, dotyczące dokładnego adresu zamieszkania, kart kredytowych i innych prywatnych informacji nie są konieczne podczas wymiany wiadomości. Nigdy nie wiesz, kto tak na prawdę znajduje się po drugiej stronie. Użytkownicy weryfikowani są jedynie na podstawie numeru telefonu lub konta na portalu społecznościowym. Sporadycznie pojawiają się głosy niezadowolenia wśród randkowiczów, dotyczące fejkowych, niesprawdzonych kont. Miej się na baczności i korzystaj z rozumem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *