Sympatia – na co uważać, opinie i porady

Sympatia to miejsce, na którym spotykają się single z całego kraju. Według statystyk jest to drugi największy i najpopularniejszy portal w Polsce. Dotychczas zalogowało się na nim ponad 7 milionów osób. To dość pokaźna liczba, biorąc pod uwagę fakt, że większość portali randkowych posiada zaledwie kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy osób. Oprócz samego serwisu działalność Sympatii wychodzi także poza ramy online. Portal organizuje spotkania i wszelkie wydarzenia dla swoich użytkowników, jak szybkie randki lub warsztaty tematyczne. Pomagają one singlom z różnych części kraju spotkać się w ciekawym towarzystwie i miło spędzić razem czas. Wiele samotnych osób zaufało już Sympatii i znalazło swoją drugą połówkę. 

Co warto wiedzieć o Sympatii?

To nie tylko jeden z największych, ale także najstarszych portali randkowych w Polsce. Działa już na rynku 15 lat i każdego dnia uszczęśliwia swoich użytkowników. Ciężko policzyć pary, które poznały się właśnie tam. Z każdym miesiącem ilość randkowiczów rośnie, dzięki czemu masz większe szanse na poznanie kogoś, kto odpowiada twoim oczekiwaniom, podobnie patrzy na świat i relacje partnerskie. Sympatia jest stroną, na której konto założyć można bezpłatnie. Jednak należy liczyć się z tym, że w takim wypadku oferuje ono jedynie okrojone funkcje. 

Bez wykupienia abonamentu Premium masz niewielkie szanse na poznanie wielu ciekawych osób, a przecież to właśnie o to tutaj chodzi. Darmowa wersja profilu oferuje wysłanie tylko jednej wiadomości dziennie. To zdecydowanie za mało, aby prowadzić normalne konwersacje. Oprócz tego kryteria wyszukiwania użytkowników są sporo ograniczone. W dodatku nie widzisz, kto odwiedził Twój profil. W konsekwencji nie możesz sprawdzić, kto się Tobą zainteresował i podjąć działań w celu poznania go bliżej. 

Wersja Premium

Jeśli zdecydujesz się na zakupienie abonamentu musisz wiedzieć, że jego koszt nie jest wysoki. To zdecydowanie jeden z największych plusów portalu. Trzeba będzie zapłacić jedynie kilkanaście złotych miesięcznie w zależności, jaki pakiet wybierzesz. Abonament na Sympatia opłaca się, gdyż niska cena współgra z dużą ilością użytkowników online, a tym samym potencjalnych partnerów.  Możesz wybrać opłatę kartą kredytową, przelewem, przez PayPal oraz płatność sms’em. Ostatnia opcja dostępna jest tylko w przypadku jednego miesiąca. Jakie więc są koszty?

  • za 1 miesiąc zapłacisz 16,90 zł
  • Za 3 miesiące 31,50 zł
  • Za pół roku 49,50 zł
  • Za rok 79,50 zł

Korzystanie z portalu

Codzienne rozmowy z nowymi to super sprawa, jednak musisz pamiętać o paru podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie podawaj nikomu w wiadomościach prywatnych swoich danych osobowych, jak nazwisko, dokładny adres zamieszkania, konkretne miejsce pracy lub inne informacje, które nie chciałbyś aby wyciekły do internetu. Nie udostępniaj intymnych zdjęć użytkownikom, których nie znasz. Zachowaj takie treści dla siebie i miej świadomość, że jeśli wyślesz je do nieodpowiedniej osoby, nie wiesz, w jaki sposób może je wykorzystać.

W żadnym wypadku nie podawaj także danych twoich kart płatniczych. Internet ma wiele oblicz i wszyscy jesteśmy tam anonimowi. To sprzyja oszustwom i wyłudzeniom pieniężnym, więc miej się na baczności. Często zdarza się, że z własnej woli wysyłamy pieniądze obcym osobom. Brzmi absurdalnie? A jednak. Oszuści internetowi działają w sprawdzony sposób, prowadzą z nami długie rozmowy, pozyskują zaufanie i w odpowiednim momencie proszą o pożyczenie pewnej sumy lub wykonanie przelewu. Już nie jeden randkowicz dał się nabrać, pamiętaj więc, aby nikomu nie oferować żadnych środków. Osoba taka po otrzymaniu pieniędzy na ogół zrywa kontakt i więcej się nie odzywa.

Rejestracja na Sympatii

Rejestracja na portalu jest szybka, łatwa i wymaga jedynie minimum formalności. Musisz podać nazwę konta, hasło do niego oraz swój adres email, na który wysłany zostanie link aktywacyjny. Musisz na niego kliknąć, a potym, jak zostaniesz przekierowany do swojego profilu na Sympatia.pl. Możesz także potwierdzić swoją tożsamość przy pomocy profilu na Facebook. Nie musisz się martwić, żadne twoje dane z serwisów społecznościowych nie zostaną wykorzystane publicznie, jednak, jeśli w dalszym ciągu masz obawy, skorzystaj z opcji rejestracji przy wykorzystaniu email.

Co dalej?

Zanim jednak zaczniesz randkować, pamiętaj o tym, aby dokładnie i maksymalnie wypełnić swój profil. Pomyśl tylko, przecież sam również zwracasz uwagę na to, co kto o sobie pisze, jak wygląda, skąd jest i jakie ma zainteresowania. Inni również będą chcieli dowiedzieć się czegoś o tobie. Aby im to ułatwić i zwiększyć prawdopodobieństwo kontaktu napisz o sobie tyle, ile uważasz za konieczne. Warto uwzględnić takie informacje, jak to, czym zajmujesz się na codzień oraz co lubisz robić w wolnym czasie. Opisz też siebie, bo przecież sam zdajesz sobie sprawę z tego, że wygląd gra istotną rolę. 

Dodaj zdjęcia, aby twoje konto było dla innych bardziej wiarygodne. Jeśli chcesz się w przyszłości spotkać z osobami, z którymi znajdziesz wspólny język, i tak będziesz musiał pokazać, jak wyglądasz. Zrób to więc od razu, aby później uniknąć przykrych nieporozumień. Dodaj takie zdjęcia, na których prezentujesz się dobrze i tak, jak wyglądasz w rzeczywistości. 

Jak zawrzeć nowe znajomości? Możesz po prostu przeglądać profile zarejestrowanych użytkowników lub ograniczyć ich ilość do wybranych przez siebie kryteriów. Możesz znaleźć w wyszukiwarce partnerów, które odpowiadają wybranym przez Ciebie czynnikom. Zobacz, ile osób do ciebie pasuje i napisz do tych, którzy wpadli Ci w oko. Dużym plusem jest obecność aplikacji mobilnej Sympatia. Instalując ją na swoim smartfonie, możesz być ciągle online, bez względu na to, gdzie jesteś i co robisz. Szybciej odpisuj na wiadomości od innych i randkuj nieustannie. 

Sympatia Bingo – czym jest?

Bingo to ciekawa opcja dla bardziej wstydliwych randkowiczów. To bardzo prosta gra, która ma na celu zwrócenie na siebie uwagi innych użytkowników. Polega na ocenianiu zdjęć. Dostajesz do oceny przypadkowo wybrane zdjęcie i klikasz w konkretny przycisk, w zależności od tego, czy ktoś Ci się podoba, czy nie. Jeśli ktoś Ci się nie spodoba i klikniesz «nie», on nie będzie o tym wiedział. Jeśli zaś klikniesz «podoba mi się», dana osoba zostanie o tym powiadomiona. Jeśli pozytywne wrażenie będzie wzajemne, wyśle do Ciebie wiadomość i zaczniecie rozmowę. Ty również dowiesz się, jacy użytkownicy ocenili pozytywnie Twoje zdjęcie i sam możesz pierwszy nawiązać kontakt. 

Zalety i wady Sympatii – opinie

Większość opinii osób, korzystających na codzień z tego portalu randkowego wypowiada się o nim w superlatywach. Jedną z cech jest łatwość obsługi serwisu oraz dostępnych na nim funkcji. Intuicyjnie rozmieszczone zakładki są łatwe w znalezieniu nawet dla osób, które na codzień niewiele korzystają z komputera. 

Znalezienie potencjalnych partnerów jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Wyszukiwarka, która oferuje określenie dokładnych kryteriów znacznie ułatwia cały proces, a gra bingo w niezobowiązujący sposób pomaga poznać wiele osób nie tylko z naszej okolicy, ale i z innych części kraju. Możesz przeczytać o historiach par, które poznały się właśnie na Sympatii. Poznaj ich love story i przekonaj się, że na prawdę można tam znaleźć miłość swojego życia. Jeśli i ty jesteś jedną z takich osób, nie ukrywaj się. Opowiedz innym o tym, co pozytywnego spotkało Cię w serwisie. Zostaw komentarz lub opinię 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *