Swatka – porady, opinie o portalu, jak randkować

Portale randkowe z miesiąca na miesiąc wzbogacają się o nowych użytkowników. Dlaczego tak jest? Nie ma czasu, ochoty, nerwów lub nawet odwagi na to, aby poznawać nowe osoby w prawdziwym świecie. Czasem mieszka się w małej miejscowości, w której ciężko poznać kogokolwiek nowego niż te osoby, które widuje się na codzień. Z pomocą przychodzą serwisy randkowe, dające możliwość nawiązania znajomości z osobami, które potencjalnie odpowiadają oczekiwaniom czy też mają podobne podejście do życia. Jednocześnie są to osoby, których być może nigdy nie mógł byś poznać w inny sposób, jak właśnie online.

Coraz więcej osób skupia się na karierze, nauce, pracy i innych sprawach, które pochłaniają całą uwagę. Ciężko także znaleźć człowieka o podobnym usposobieniu i stylu życia. Na portalach randkowych profil każdego użytkownika jest na tyle przejrzysty, że praktycznie od razu można zrozumieć pewne rzeczy i zadecydować, czy dana osoba pasuje, czy nie. Jeśli tak, można rozpocząć rozmowę i, być może, znajomość, która z biegiem czasu przerodzi się w coś więcej.

Jak zarejestrować się na Swatka?

Jednym z portali, na którym poznać można nie tylko ciekawych ludzi z całej Polski, ale zwłaszcza drugą połówkę jest Swatka. Strona ta jest bardzo prosta w użyciu, a jej interfejs i rozmieszczenie wszystkich funkcjonalności jest bardzo przejrzyste. Dzięki temu użytkowanie nie sprawia kłopotów nawet tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z portalami randkowymi. Wystarczy kilka minut, aby założyć konto i po zalogowaniu się na swój profil można już korzystać z funkcji, jakie proponuje Swatka.

Przy rejestracji zostaniesz poproszony o podanie kilku podstawowych informacji. Są to, między innymi, nazwa użytkownika, hasło do konta, płeć i data urodzenia. Musisz także podać adres email, dzięki któremu przejdziesz weryfikację konta. Po naciśnięciu linku, wysłanego na podany adres możesz już rozpocząć korzystanie z serwisu.

Twój profil na Swatka

Pamiętaj, że Twój profil to Twoja wizytówka. To właśnie na niego trafią inni randkowicze i na podstawie tego, co w nim zamieścisz zdecydują, czy rozpocząć z tobą rozmowę, czy nie. Postaraj się więc wypełnić go jak najdokładniej, podając wszystkie niezbędne informacje o sobie oraz to, co najbardziej może zainteresować innych użytkowników. Na profilu Swatka.pl opisz swój wygląd, to jaki masz kolor oczu, włosów, wzrost oraz wiek. 

Oprócz tego możesz opisać, czym się interesujesz, co lubisz robić w wolnym czasie, czym zajmujesz się zawodowo i inne czynniki, które stworzą pierwsze wrażenie o tobie. Podając takie podstawowe informacje o sobie pozwalasz potencjalnym partnerom poznać Cię nieco lepiej i dajesz im szansę na to, aby zagadali pierwsi.

Wyszukiwarka partnerów

Po tym, jak podasz na swoim profilu wszystkie informacje, które uznasz za potrzebne nie musisz siedzieć i czekać bezczynnie. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij samemu szukać ciekawych partnerów. Do tego właśnie służy wyszukiwarka. Możesz tak zaznaczyć określone kryteria, według których system dobierze dla Ciebie potencjalne pary. To ty decydujesz, czy chcesz nawiązać kontakt z daną osobą. Wyszukiwarka Swatki pozwala wybrać spośród wielu kryteriów, które najczęściej interesują randkowiczów. 

Każdy zalogowany użytkownik może również wypełnić «test dopasowania». Funkcja ta jest bardzo ważna, gdyż to według niej każdy randkowicz otrzymuje listę potencjalnych dopasowań. Na podstawie cech i kryteriów, podanych przez ciebie program wybiera najbardziej pasujące pary. Nie musisz szukać ich sam. Możesz wybrać z listy i zweryfikować profil konkretnego użytkownika, który wpadł Ci w oko. 

Wypełnienie testu zwiększa szanse na znalezienie kogoś podobnego do Ciebie, kogoś, kto patrzy na świat w podobny sposób i ma zbliżone, lub nawet takie same oczekiwania wobec związku i miłości. Pamiętaj, aby dodać zdjęcie profilowe. Wybierz takie, które najlepiej pokazuje, jaki jesteś i które może przyciągnąć do rozmowy z Tobą. Jeśli lista wygenerowana przez system Ci nie odpowiada i nie znajdziesz tam nikogo, z kim chciałbyś poznać się bliżej, możesz sam określić kryteria. Szybkie wyszukiwanie pozwala znaleźć osoby w wybranym przedziale wiekowym, o wybranej przez Ciebie płci oraz w określonej ilości kilometrów od Ciebie. 

Jakie konto wybrać – darmowe czy Premium?

Korzystanie z portalu Swatka.pl jest bezpłatne. Jednak, aby mieć możliwość użytkowania wszystkich funkcjonalności, jakie oferuje, warto wykupić abonament. Dzięki temu szanse na poznanie odpowiedniej osoby znacznie wzrastają. W odróżnieniu od innych serwisów cena abonamentu jest jednakowa i wynosi 76,99 zł miesięcznie. Oto plusy, które gwarantuje konto Premium:

  • Najważniejszym z nich jest fakt, że możesz wysyłać nieograniczoną ilość wiadomości do innych użytkowników. Rozmowa to podstawa, zwłaszcza przy zawieraniu znajomości online. Tutaj możesz to robić bez limitu
  • Konto bezpłatne daje możliwość dodania tylko trzech zdjęć do profilu. Po wykupieniu abonamentu ich ilość wynosi pięć.
  • Jeśli jakiś użytkownik nie daje Ci spokoju, a nie chcesz z nim dłużej rozmawiać, możesz go zwyczajnie zablokować i cieszyć się dalszym randkowaniem
  • Osoby z kontem premium mogą zobaczyć, kto odwiedził ich profil oraz tych, którzy dodali ich do listy zapamiętanych użytkowników. Sprawdź, komu wpadłeś w oko i jeśli to zainteresowanie jest odwzajemnione, nie czekaj, odezwij się pierwszy
  • Wysyłaj prezenty do innych randkowiczów tym samym dając im znać, że chciałbyś rozpocząć rozmowę

Wady portalu Swatka.pl

Jedną z wad tego popularnego portalu jest fakt, że nie została stworzona do niego aplikacja mobilna. Swatka dostępna jest tylko w wersji komputerowej, co czasem utrudnia randkowanie, zwłaszcza, gdy nie znajdujesz się w domu przed komputerem. 

Według niektórych użytkowników cena abonamentu Premium jest zbyt wysoka. Jednak wada ta jest sprawą indywidualną. Istnieją bowiem portale, w których uiścić należy o wiele wyższą opłatę za dodatkowe funkcje. 

Kolejną wadą jest niewielka popularność portalu. W porównaniu do innych miejsc, Swatka jest raczej kameralnym gronem randkowiczów. Jeśli zaleczy Ci na ilości użytkowników online, poszukaj innej alternatywy.

Zalety portalu Swatka.pl

Bez względu na kilka minusów Swatka jest ciekawym miejscem do spotkań online. Przedkłada się na to fakt, że zarówno obsługa, jak i rejestracja są bardzo proste i intuicyjne. Wszystkie funkcje są przejrzyste, a prowadzenie rozmów z innymi wygodne i bezproblemowe. W związku z tym w serwisie rejestrują się głównie osoby starsze, dla których czynnik ten gra istotną rolę.

Wykupienie konta Premium znacznie wzbogaca możliwości każdego użytkownika. Wiele ciekawych opcji, jak dawanie prezentów lub dodatkowa ilość zdjęć, które można załadować do profilu zwiększa szanse poznania kogoś, z kim rozmowa będzie nie tylko ciekawa, ale i owocna. Administratorzy i specjaliści, którzy tworzą serwis dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników i i ochronę ich danych. Nie musisz więc martwić się o informacje, zawarte na twoim profilu. Oprócz tego system doboru partnerów jest nieustannie udoskonalany przez grono psychologów. Czuwają oni, aby dla każdego wybrać takich partnerów, którzy idealnie wpasują się w określone oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *