Cafe.pl – jak używać, opinie o portalu

Cafe.pl to doskonała opcja dla tych, którzy nie chcą dłużej być singlami i szukają nie tylko i pasjonującej przygody, ale także idealnego partnera. Cafe.pl należy do portalu Gazeta.pl i znajduje się obecnie w czołówce serwisów randkowych w polskim internecie. Jednym z najważniejszych czynników, które o tym zadecydowały jest fakt, że portal jest całkowicie darmowy. Oznacza to, że zarówno rejestracja, jak i rozmowy z innymi randkowiczami nie kosztują absolutnie nic w odróżnieniu od innych portali, które owszem, pozwalają założyć konto bez ponoszenia opłat, ale prowadzenie konwersacji jest możliwe tylko dla użytkowników z abonamentem. 

Dodatkowo Cafe.pl jest prosty i intuicyjny, a obsługa wszystkich oferowanych funkcjonalności nie sprawia żadnego problemu. Korzystają z niego nawet osoby, które na codzień nie mają wiele kontaktu z komputerem. Nazwa wskazuje na to, że oprócz drugiej połówki można tam znaleźć także przyjaciół, osoby, z którymi można pójść na wirtualną kawę. Jeśli więc brakuje Ci kompana do rozmów, nie wahaj się, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz go właśnie tutaj.

Założenie konta na Cafe.pl

Rejestracja na Cafe.pl jest szybka i prosta. Musisz jedynie pamiętać, że aby stworzyć profil w serwisie randkowym konieczne jest początkowe posiadanie konta na Gazeta.pl. Już tylko kilka kliknięć dzieli Cię od początku randkowania. Musisz tylko podać podstawowe informacje o sobie i już możesz cieszyć się bezpłatnym korzystaniem z serwisu. Podaj swoją płeć, wiek, miejsce zamieszkania oraz inne dane, które chcesz, aby widzieli inni. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć osoby nie tylko z Twojej okolicy ale również te, które odpowiadają twoim oczekiwaniom i pasują wybranym przez ciebie kryteriom. Spotykaj ludzi, którzy lubią robić, to co ty, mają podobne spojrzenie na świat, a także miłość i przyjaźń.

Aby twój profil był w 100% aktywny, musisz dodać zdjęcie profilowe, to warunek konieczny uczestnictwa w społeczności tego serwisu. Na zdjęciu musisz być ty. Jeśli dodasz znaną osobę, zwierzę, materiały erotyczne lub cokolwiek innego, fotografia ta nie zostanie zaakceptowana przez moderatorów. Po zapełnieniu profilu informacjami o tobie dostaniesz email aktywacyjny. Dopiero po jego otwarciu będziesz pełnoprawnym członkiem Cafe.pl. Możesz wejść w skrzynkę odbiorczą i zobaczyć, czy ktoś wysłał do ciebie wiadomość. Masz do dyspozycji kilka pól do wypełnienia, dotyczących, między innymi, ulubionego filmu lub książki. Możesz pominąć ten krok, jednak nie warto tego robić. Nic przecież nie zbliża tak, jak wspólne zainteresowania i podobne doświadczenia. 

Jakie funkcjonalności oferuje Cafe.pl?

Najważniejszą cechą Cafe.pl jest darmowy dostęp do wszystkich funkcji portalu. Co więc masz w zanadrzu? Kontakt z innymi użytkownikami. Możesz rozmawiać bez ograniczeń z kim chcesz i kiedy chcesz. Tutaj nie ma limitu konwersacji dziennie, jak na innych, płatnych stronach. Możesz dodać swoje zdjęcia, aby inni zobaczyli, jaki jesteś. Na ogół działa to tak, że im więcej zdjęć dodasz, tym większe masz szanse na poznanie kogoś ciekawego. Wygląd zewnętrzny gra dużą rolę w zawieraniu znajomości. 

Weź sprawy w swoje ręce

Dla wszystkich użytkowników serwisu randkowego dostępna jest wyszukiwarka. Posiada ona wiele kryteriów, dzięki którym możesz wyszukiwać potencjalnych partnerów według cech, które są dla ciebie najistotniejsze. Możesz wybierać względem wieku, znaku zodiaku lub podejściu do używek, jak alkohol czy papierosy. Możesz także określić przedział wiekowy poszukiwanych par. Cafe.pl proponuje wyszukiwanie tylko tych randkowiczów, którzy logowali się w serwisie w ciągu ostatnich dni. Ma to na celu wyeliminowanie osób, które porzuciły swoje profile i nie są już aktywne.

Nie bój się rozmawiać z innym. To właśnie to po Cafe.pl zostało wymyślone i to właśnie po to przecież stworzyłeś swój profil. Rozmowa to podstawa zawierania nowych znajomości, zwłaszcza jeśli są to znajomości online. Zaprezentuj się dobrze, nie udawaj kogoś innego. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie gra dużą rolę, zwłaszcza w miejscu, gdzie poznajemy wiele nowych ludzi każdego dnia. Omijaj jednak niewygodnych tematów, zwłaszcza na początku konwersacji. Rozmowa o polityce, religii czy innych globalnych problemach być może i jest ciekawa, ale może okazać się nienajlepszym pomysłem na pierwszy raz.

Co jeszcze?

Cafe.pl oferuje wiele ciekawych funkcji. Jeśli masz pytania lub wątpliwości względem randkowania online, zajrzyj do takich zakładek, jak «Cafe radzi» lub «Sagio Cafe». Znajdziesz w nich nie tylko opinie specjalistów i rady na temat randkowania, ale i różne inne artykuły i materiały, które mogą Cię zainteresować. Spójrz także na dział «rozrywka», gdzie przeczytasz nowości o świecie show biznesu i dowiesz się gorących ciekawostek o swoich ulubionych celebrytach. Możesz rozdzielić wyszukiwanie na «kobiety» i «mężczyźni». Dzięki temu szybciej znajdziesz to, co interesuje właśnie ciebie. 

Wejdź w zakładkę «ostatnio dołączyli», aby zobaczyć, o kogo poszerzyły się szeregi randkowiczów Cafe.pl. Być może wśród nich jest ktoś, kto zwróci twoją uwagę. W takim przypadku napisz do niego, zanim zrobi to ktoś inni. Nie czekaj, aż Cię znajdą, wyjdź samemu z inicjatywą, na pewno Ci się to opłaci. Nie warto siedzieć z boku, Cafe.pl to społeczność, w której ludzie chętnie poznają się nawzajem.

Plusy i minusy Cafe.pl

Portal randkowy Cafe.pl zdecydowanie posiada więcej wad, niż zalet. Warto jednak zaznaczyć i jedne, i drugie, abyś mógł sam ocenić, czy jest on dla Ciebie i czy chcesz spróbować korzystania z niego. 

Zalety portalu Cafe.pl

  • Łatwa obsługa zdecydowanie jest plusem. Z portalu korzystają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy internetu. Wszystkie funkcje, dostępne w serwisie można łatwo znaleźć, a zakładki są intuicyjnie rozprowadzone na stronie. 
  • Dokładna wyszukiwarka z wieloma kryteriami pomaga znaleźć kogoś, kto idealnie wpasuje się w Twoje oczekiwania wobec idealnego partnera
  • Duża ilość zarejestrowanych użytkowników, jest ich ponad 130 tysięcy. Ta liczba gwarantuje, że każdy znajdzie partnera do rozmów, z którym będzie mu komfortowo
  • Rozdzielenie zakładek na te, przeznaczone dla kobiet i te, dedykowane mężczyznom jeszcze łatwiej i szybciej pozwala rozeznać się w artykułach i sekcjach strony

Wady Cafe.pl

  • Darmowa rejestracja i korzystanie z Cafe.pl wiąże się z większą ilością reklam niż na innych portalach randkowych. Twórcy serwisu muszą zarobić na jego podtrzymywanie oraz moderowanie, w związku z czym wyświetlane reklamy mogą być nużące
  • Łatwy i powszechny dostęp do portalu powoduje fakt, że profile zalogowanych osób nie są weryfikowane ani sprawdzane. Może się okazać, że niektóre z nich są nieprawdziwe, a osoby które je stworzyły wcale nie mają ochoty na randkowanie i poznawanie nowych ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *