Badoo – recenzja, opinie o portalu, jak randkować

Kluby, bary, galerie, firma, wystawy czy plaża nie wypaliły? Nie załamuj się, wystarczy zarejestrować się na jednym z popularnych serwisów randkowych. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w randkowaniu online, wypróbuj portal Badoo. To ciekawa opcja dla tych, którzy nie mogą poradzić sobie z poznawaniem nowych osób w realnym życiu. Przeczytaj o tym, co warto wiedzieć na temat tego miejsca, jak się zarejestrować oraz, co najważniejsze, jak szukać partnerów w odpowiedni sposób. Według statystyk Badoo to njapopularniejszy serwis randkowy w Polsce, co oznacza, że korzysta z niego największa ilość użytkowników. Im więcej ich jest, tym łatwiej znaleźć odpowiadającego partnera.

Badoo do popularny portal randkowy. Istnieje już od 2006 roku, co daje mu pewną pozycję na rynku. Ważne jest aby podkreślić, że to serwis międzynarodowy. Jeśli jesteś otwarty na poznawanie osób o odmiennych kulturach, językach czy miejscu zamieszkania to świetne miejsce dla Ciebie. Na chwilę obecną zarejestrowano ponad 417 milionów profili. Jeśli jednak wolisz obracać się w polskim gronie randkowiczów, nie ma problemu. Ukaż to w kategoriach wyszukiwania, a będziesz otrzymywać tylko partnerów, którzy odpowiadają wybranym przez Ciebie kryteriom. Rejestracja w serwisie podobnie jak prowadzenie podstawowego profilu jest bezpłatne. Jednak musisz się liczyć z tym, że jeśli nie wykupisz opcji Premium ilość funkcji, dostępnych dla Ciebie będzie ograniczona. Może być to problemem, jeśli chcesz rzeczywiście zawrzeć tam ciekawe znajomości. 

Rejestracja na Badoo

Rejestracja na portalu jest szybka i prosta, zajmie Ci to nie więcej niż kilka minut. Masz do wyboru 2 opcje: rejestrację przez email oraz przy pomocy Facebooka. W przypadku zakładania konta przez email musisz podać swój adres, na który następnie otrzymasz kod aktywacyjny. Aby aktywować swój profil i zacząć korzystać z serwisu musisz kliknąć w podany link. Druga opcja jest prostsza, wystarczy, że połączysz swoje konto z kontem na Facebook i nie musisz go dodatkowo aktywować. Jeśli jednak chcesz być absolutnie anonimowy i nie chcesz, aby twoje kontakty lub inne informacje zostały wykorzystane przez Badoo, nie łącz konta z serwisem społecznościowym. 

Do rejestracji wystarczy podanie kilku podstawowych informacji, takich jak twoja płeć, imię, data urodzenia oraz miejsce zamieszkania. Dzięki tej ostatniej informacji system będzie mógł podsuwać Ci rekomendacje partnerów, mieszkających blisko. Spotkanie z kimś z okolicy jest zdecydowanie łatwiejsze, niż z osobą z drugiego końca kraju. Kryteria wyszukiwania możesz zmienić w każdej chwili, kiedy tylko masz na to ochotę. 

Aby poznać więcej ciekawych osób musisz dodać zdjęcia. Wygląd to jeden z najważniejszych czynników, na które zwracamy uwagę, poznając nowe osoby. Dodaj takie zdjęcia, na których prezentujesz się dobrze i wyglądasz tak, jak na codzień. Jeśli chcesz zawrzeć znajomość, przyjaźń, a nawet miłość, przecież prędzej czy później i tak musisz spotkać się z osobą z portalu. Sam na pewno też nie chciałbyś rozczarować się zobaczywszy kogoś, zupełnie niepodobnego do człowieka ze zdjęć. Dodawanie fotografii znanych postaci lub abstrakcyjnych zdjeć również nie jest dozwolone.

Co dalej po rejestracji?

Pamiętaj o bezpieczeństwie. Nie podawaj nikomu dokładnych danych, jak, na przykład, adres. Nie jest to potrzebne do randkowania online, a przynajmniej nie na początku znajomości. Nie podawaj również w aplikacji hasła do swojej poczty. Może ona wykorzystać twoje kontakty w celach reklamowych i informacyjnych. Nie dziel się z innymi użytkownikami informacjami odnośnie twojej karty płatniczej. Wielu oszustów działa właśnie w taki sposób za pośrednictwem portali randkowych i społecznościowych. Bądź ostrożny, a na pewno nie staniesz się ich ofiarą. 

Dużym plusem Badoo jest aplikacja mobilna, dostępna dla wszystkich użytkowników. Jeśli chcesz być na bierząco ze swoimi czatami, randkować gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz, możesz to osiągnąć łatwo za pomocą aplikacji. Bądź ciągle online i gotowy do prowadzenia nowych, ciekawych konwersacji. 

Jak było wspomniane wyżej, korzystanie z darmowej wersji konta daje niewiele korzyści. Masz ograniczone możliwości czatowania. Możesz używać niektórych funkcji, korzystając z wykupionych wcześniej kredytów. Masz także możliwość podpięcia pod aplikację swojej karty płatniczej. Wtedy płatność za wybrane funkcje przechodzi automatycznie. Jednak nie jest to najlepszy pomysł, gdyż trudno kontrolować ilość wydatków na stronie. 

Fejk profile to zmora wielu portali randkowych. I w tym wypadku Badoo nie jest wyjątkiem. Niektóre z profili, które zaczną z tobą rozmowę nie są prawdziwe i zostały założone dla celów reklamowych, oszustwa lub zwykłego żartu. Miej się na baczności, zwracaj uwagę na to, w jaki sposób rozmawiają z tobą inni. Pamiętaj, że w internecie wszyscy są anonimowi i o wiele łatwiej o oszustwa, niż w realnym życiu.

Wersja darmowa i płatna

Jeśli wybierzesz darmową wersję konta na Badoo możesz korzystać z kilku funkcji strony. Najważniejsza z nich jest czat z innymi użytkownikami. W przypadku wersji bezpłatnej możesz rozmawiać z 10 osobami dziennie. Oprócz tego widzisz, kto odwiedzał twój profil. Możesz także dodawać zdjęcia i informacje o sobie na profilu. 

Jeśli jednak chciałbyś korzystać z pełni z tego, co oferuje portal musisz zapłacić. Daje ci to możliwość rozmów bez ograniczeń, bez limitu dziennego. Jednym z ważniejszych zalet płatnego dostępu jest możliwość wyszukiwania partnerów według określonych kryteriów. Nie musisz się martwić, że piszą do ciebie przypadkowo spotkane osoby, a ty sam nie możesz uczestniczyć w ich wyborze. Jeśli chcesz spotykać się z osobami z twojej okolicy, tym bardziej powinieneś pomyśleć o wykupieniu płatnego dostępu. Użytkownicy premium mogą korzystać z funkcji «chcę cię poznać». Dzięki niej możesz pisać do tych, którzy wyrazili zainteresowanie w stosunku do twojego profilu. Badoo to portal, który korzysta nie z abonamentu, a z kredytów. Płacisz tylko za te funkcje, których używasz. Doładowujesz swoje konto kredytami i wykorzystujesz je na to, czego aktualnie potrzebujesz. 

Plusy i minusy Badoo

Serwis randkowy Badoo ma wiele zalet, posiada jednak także kilka minusów. Zdecydowanie największym plusem jest duża ilość użytkowników. Masz możliwość poznania osoby nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy. Łatwość obsługi oraz intuicyjność funkcji również gra na  jego korzyść. Minusem jednak jest to, że strona aktywnie wykorzystuje informacje o swoich użytkownikach, głównie w celach reklamowych. Aby temu zapobiec, warto odznaczyć w ustawieniach wszystkie okienka, dotyczące dostępu do kontaktów, udostępnianych poprzez pocztę email. Jeśli chcesz usunąć konto na Badoo musisz wypełnić formularz, znajdujący się w zakładce «ustawienia».

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *